dlaczego ciezko jest rzucic palenie abstynencja nikotynowa

Dlaczego tak trudno jest rzucić palenie? Czym jest abstynencja nikotynowa

dlaczego ciezko jest rzucic palenie abstynencja nikotynowa

Dlaczego rzucenie palenia jest dla nas tak dużym wyzwaniem? Dlaczego pomimo świadomości destrukcyjnych dla naszego organizmu skutków palenia papierosów wciąż nie możemy przestać palić? I wreszcie, dlaczego 90% procent ludzi po rzuceniu palenia prędzej czy później wraca do nałogu? Każdy, kto przynajmniej raz w życiu próbował rzucić palenie, doskonale zna szereg objawów towarzyszących próbie zerwania z nałogiem. Odpowiada za nie tak zwana abstynencja nikotynowa. To właśnie przez ten syndrom zdecydowanej większości palaczy nigdy nie udaje się na stałe zerwać z nałogiem. Dobra wiadomość jest taka, że można w znaczący sposób załagodzić objawy abstynencji. Jak? Dowiecie się w dalszej części artykułu!

Uzależnienie od nikotyny

Występująca w dymie tytoniowym nikotyna jest substancją psychoaktywną i silnie uzależniającą fizycznie. Każdy człowiek posiada tak zwane receptory nikotynowe, za pomocą których może ona stymulować nasz układ nerwowy. Oddziałując na niego, wpływa na podwyższenie ciśnienia tętniczego i wywołuje uczucie pobudzenie organizmu. Regularne palenie papierosów powoduje uzależnienie od tej stymulacji, co prowadzi do chęci sięgnięcia po kolejnego papierosa w celu dostarczenia kolejnej dawki nikotyny.

Złą wiadomością jest to, że uzależnienie od nikotyny ma charakter nawracający, a co za tym idzie, raz wykształcona zależność od nikotyny pociąga za sobą zmiany w układzie nerwowym. Oznacza to zwiększone ryzyko występowania zespołu abstynencji nikotynowej nie tylko w momencie, gdy postanawiamy rzucić palenie, ale także nawet kilka lat po jego zaprzestaniu.

Jakie są objawy tak zwanej abstynencji nikotynowej?

Abstynencja nikotynowa to szereg objawów, które towarzyszą palaczom w trakcie rzucania palenia. Są to między innymi:

  • silna potrzeba sięgnięcia po papierosa
  • spadek koncentracji, niemożność skupienia się nawet na prostych czynnościach
  • bóle i zawroty głowy
  • nudności
  • przewlekłe zmęczenie, ociężałość i senność
  • wahania nastrojów i tak zwana huśtawka emocjonalna
  • drażliwość, frustracja, rozdrażnienie
  • uczucie niepokoju, stany depresyjne i lękowe
  • wahania ciśnienia tętniczego
  • wzmożone uczucie głodu, zwiększona ochota na niezdrowe przekąski, skutkująca przybieraniem na wadze

Pierwsze objawy mogą wystąpić już kilka godzin od wypalenia ostatniego papierosa!

Jak łagodzić objawy abstynencji nikotynowej i raz na zawsze rzucić palenie?

jest rzucić palenie Czym jest abstynencja nikotynowa

Większość palaczy podczas rzucania palenia wspomaga się preparatami z nikotyną, które rzekomo pomagają zwalczyć chęć sięgnięcia po papierosa. To ogromny błąd! Rzucanie palenia przy pomocy środków z nikotyną jest jak gaszenie pożaru benzyną! Dostarczając organizmowi nikotynę w postaci tabletek czy plastra zwalczasz wprawdzie uzależnienie od papierosa, wciąż jednak pozostajesz w szponach nikotynowego nałogu! W ten sposób maskujesz tylko nałóg, nie zwalczasz go. Przy próbie odstawienia tabletek lub plastrów doświadczysz ponownie wszystkich objawów, z którymi wiąże się abstynencja nikotynowa. Jak więc rzucić palenie skutecznie i bez niepożądanych objawów?

Z pomocą przychodzą nam składniki aktywne występujące naturalnie w naturze od wieków znane ze swych dobroczynnych właściwości. Prawdziwym asem w rękawie dla każdej osoby próbującej rzucić palenie jest ekstrakt z korzenia kudzu, odpowiedzialny on za blokowanie receptorów nikotynowych. Nie tylko zwalcza chęć na zapalenie papierosa, ale też pomaga w zwalczeniu głodu nikotynowego. Dzięki temu naprawdę skutecznie pomaga pozbyć się nałogu, jednocześnie zwalczając lub łagodząc objawy abstynencji nikotynowej.

Dobroczynne działanie ekstraktu z korzenia kudzu ujawnia się wyłącznie w odpowiedniej kompozycji innych składników aktywnych. Doskonale zbilansowaną i gwarantującą skuteczne działanie dawkę tych składników znaleźć możemy w polecanym przez ekspertów i cieszącym się dobrymi opiniami środku wspomagającym rzucanie palenia Nicorix. Zbiór opinii na jego temat oraz profesjonalną recenzję zestawiliśmy w publikacji dostępnej pod adresem Co pomaga w rzucaniu palenia? Środek wspomagający rzucanie palenia Nicorix.

>>Sprawdź promocję na Nicorix<<

Nicorix oprócz wyżej wspomnianego ekstraktu korzenia kudzu, który blokuje receptory nikotynowe, zawiera również skoncentrowany ekstrakt z zielonej herbaty, pomagający w oczyszczaniu organizmu z toksyn i przyśpieszający regenerację organizmu oraz ekstrakt z guarany, przyspieszający tempo przemiany materii i zapobiegający problemowi przybierania na wadze w trakcie rzucania palenia. Dzięki takiej kompozycji składników aktywnych nie tylko blokuje nieprzyjemne następstwa procesu rzucania palenia, ale także zwiększa Twoje szanse na skuteczne rzucenie palenia aż o 91%!

UWAGA! Tylko oryginalny produkt jest skuteczny!
Upewnij się, że kupujesz produkt bezpośrednio na stronie producenta! Tylko wtedy masz pewność, że zamawiasz oryginalny i skuteczny produkt!
Aby uzyskać 50% zniżki przy zakupie, skorzystaj ze specjalnie przygotowanej promocji klikając w poniższy baner:
kup Nicorix abstynencja nikotynowa
Promocja jest ograniczona ilościowo!

Już teraz zrób pierwszy krok w stronę zerwania z nałogiem! Rzuć palenie dzięki innowacyjnej metodzie 3 kroków! Przejdź do zakładki: Jak rzucić palenie? 3 kroki do skutecznego rzucenia palenia

Ranking środków wspomagających rzucenie palenia

 

Dodaj komentarz