Dlaczego warto rzucić palenie 7 korzyści z rzucenia palenia

Dlaczego warto rzucić palenie? 7 korzyści z rzucenia palenia

Dlaczego warto rzucić palenie 7 korzyści z rzucenia palenia

Dlaczego warto rzucić palenie? Uświadomienie sobie destrukcyjnego wpływu nałogu na nasze życie oraz korzyści, jakie wiążą się z rzuceniem palenia to pierwszy i zarazem najważniejszy krok w drodze do wolności od nałogu! Papierosy wpływają negatywnie nie tylko na stan naszego zdrowia, kondycję fizyczną, ale też na nasz wygląd, samopoczucie i postrzeganie naszej osoby przez innych. Jeśli więc wciąż palisz i zastanawiasz się czy warto rzucić palenie, przedstawiamy Ci 7 korzyści z rzucenia palenia. Mamy nadzieję, że choć trochę zmienią one Twoje spojrzenie na swój problem z papierosami.

Dlaczego warto rzucić palenie?

Dlaczego warto rzucić palenie? 7 korzyści z rzucenia palenia

Powód 1: Korzyści zdrowotne

Udowodnione jest, że palenie papierosów jest przyczyną około 90 procent zgonów na raka płuc. Do tego  palacze są sześć razy bardziej narażeni na zawał serca niż osoby niepalące. Zaciąganie się dymem zaburza procesy regulujące ciśnienie krwi, powoduje zlepianie się płytek krwi i tworzenie zakrzepów. Zawarta w dymie tytoniowym nikotyna osłabia naczynia krwionośne i prowadzi do schorzeń takich jak miażdżyca, niedokrwienie serca, nadciśnienie tętnicze czy udar mózgu. Oprócz tego palenie zwiększa ryzyko wystąpienia przewlekłego zapalenia oskrzeli i astmy oskrzelowej. Rzucając palenie już teraz możesz uniknąć wszystkich tych zagrożeń! Sprawdź też, jaki jest wpływ za zdrowie e-papierosów.

Powód 2: Palenie przyśpiesza procesy starzenia

Palenie papierosów zaburza produkcję przez nasz organizm kolagenu i elastyny, przez co że skóra jest mniej jędrna i osłabiona. Zawarta w dymie papierosowym nikotyna obkurcza naczynia krwionośne, co z kolei wpływa na zmniejszenie ilości transportowanej krwi, tlenu oraz niezbędnych skórze substancji odżywczych. Im szybciej rzucisz palenie, tym mniej szkód wyrządzisz swojej skórze!

Powód 3: Świeższy oddech

Palacze zdają się tego nie dostrzegać, ale dla osoby niepalącej rozmowa twarzą w twarz z kimś, kto przed chwilą wypalił papierosa, nie należy do najprzyjemniejszych. Przykry zapach z ust nie tylko wpływa na postrzeganie Twojej osoby przez innych, ale także może Ci utrudniać kontakty międzyludzkie. Nie trzeba nawet wspominać, jak bardzo odstraszający może być zapach papierosów w bliższych kontaktach z płcią przeciwną?

Jak rzucić palenie Nicorix

Powód 4: Stan Twojej jamy ustnej

Wpływu palenia papierosy na zdrowie i wygląd zębów nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Jeśli jednak konieczność częstszych wizyt w gabinecie dentystycznym i brzydki uśmiech nie są wystarczającym powodem do rzucenia palenia, palenie powoduje też choroby dziąseł i owrzodzenie jamy ustnej. Wpływa też na zmysł smaku. Dowiedzione zostało, że osoby niepalące mają znacznie bardziej wyostrzony zmysł smaku i odczuwają większą przyjemność z jedzenia!

Powód 5: Stan Twoich włosów

Dym papierosowy zawiera blisko cztery tysiące substancji, z których sporą część stanowią toksyny. Zbierają się również na Twoich włosach, przez co powodują ich matowienie, łamanie i rozdwajanie. W niektórych przypadkach mogą też powodować wypadanie włosów i przyśpieszanie procesu łysienia. Zadbaj o swoje włosy już dziś! Już miesiąc po rzuceniu palenia Twoje włosy staną się bardziej błyszczące, mocniejsze i bardziej gęste.

Powód 6: Lepsza kondycja

Czujesz zadyszkę po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów na autobus albo po zejściu po schodach z piątego piętra? A może trenujesz i chciałbyś polepszyć swoje wyniki? Rzuć palenie! Zrezygnowanie z papierosów zwiększa Twoją wydolność tlenową, dzięki czemu wolniej się męczysz i stać Cię na lepsze wyniki. Nie wspominając już o tym, że po zerwaniu z nałogiem Twój poziom energii i ogólne samopoczucie znacznie się poprawią.

Powód 7: Oszczędności

Dlaczego warto rzucić palenie? Jeśli polepszenie stanu Twojego zdrowia, wyglądu i kondycji fizycznej nie są dla Ciebie wystarczającymi argumentami do rzucenia palenia, to może zainteresuje Cię polepszenie stanu Twojego portfela? Palenie papierosów to bardzo kosztowny nałóg! Więcej o tym, ile mógłbyś zaoszczędzić po rzuceniu palenia przeczytasz w artykule Koszt palenia papierosów. Ile kosztuje cię Twój nałóg?

Już teraz zrób pierwszy krok w stronę zerwania z nałogiem! Rzuć palenie dzięki innowacyjnej metodzie 3 kroków! Przejdź do zakładki: Jak rzucić palenie? 3 kroki do skutecznego rzucenia palenia

Ranking środków wspomagających rzucenie palenia

Dodaj komentarz