Koszt palenia papierosów. Ile kosztuje cię Twój nałóg

Koszt palenia papierosów. Ile kosztuje cię Twój nałóg?

Koszt palenia papierosów. Ile kosztuje cię Twój nałóg

Wielu palaczy doskonale zdaje sobie sprawę, jak destrukcyjnie papierosy działają na ich organizm. Często godzą się ze zwiększonym ryzykiem chorób krążenia i płuc, żółknącymi zębami, nieświeżym oddechem, i innymi przykrymi następstwami palenia, o których szerzej piszemy w artykule Dlaczego warto rzucić palenie? 7 korzyści z rzucenia palenia. Niewielu z nich zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak wysoki jest koszt palenia papierosów. Nałóg ten ma nie tylko zgubny wpływ na nasz organizm, ale też na stan naszego portfela! Wydatki związane z nałogowym paleniem znacznie uszczuplają domowy budżet, utrudniając nam tym samym oszczędzanie i realizację wielu celów. A Ty, czy wiesz ile kosztuje cię Twój nałóg?

Szersze spojrzenie na wpływ nałogu na praktycznie każdą część naszego życia może stanowić pierwszy impuls, potrzebny do podjęcia decyzji o rzuceniu palenia. Dziś przyjrzymy się, temu, jaki jest rzeczywisty koszt palenia papierosów i jak uzależnienie od dymu papierosowego bezlitośnie obciąża Twój budżet domowy.

Koszt palenia papierosów. Ile kosztuje cię Twój nałóg?

Koszt palenia papierosów. Ile kosztuje cię Twój nałóg

1. Koszt samych papierosów

Wynosi on średnio 14 złotych za paczkę i 70 groszy za jednego papierosa. Liczby te nie robią wrażenia i pozornie nie wpływają znacząco na Twój budżet, jednak spójrzmy szerzej na te liczby. Zakładając, że wypalasz paczkę papierosów dziennie. Miesięcznie na pokrycie kosztów nałogu musisz wydać 420 złotych. Rocznie wychodzi już 5040 złotych, a w ciągu pięciu lat wydasz na papierosy 25200 złotych! Jeśli w rodzinie palą dwie osoby, w ciągu pięciu lat budżet domowy uszczuplany jest o 50400 złotych!A jest to koszt tylko i wyłącznie papierosów, nie uwzględniający pozostałych kosztów nałogu!

2. Koszt dodatków

Co mamy na myśli, pisząc „dodatki”? Wszelkie drobnostki które palacz powinien mieć zawsze pod ręką, takie jak zapalniczka, popielniczka, gumy do żucia lub miętówki, odświeżacz powietrza i tak dalej. Jednorazowo nie są to odczuwalne wydatki, jednak w skali roku kilkaset złotych ukradkiem ucieka z naszego budżetu.

3. Koszt straconego czasu

Znasz powiedzenie mówiące że czas to pieniądz? Czas jest najcenniejszym co mamy, nie tylko dlatego, że nie można go cofnąć, ale też dlatego, że nieubłaganie upływa i nie można go zatrzymać. Podobnie jak w powyższych przypadkach, 5 minut stracone na wypalenie papierosa wydaje się drobnostką. Zakładając jednak, że dziennie wypalasz 20 papierosów, daje to 100 minut dziennie spędzone z papierosem w dłoni. Miesięcznie daje to 50, a rocznie 600 godzin!

Jak rzucić palenie Nicorix

4. Koszt straconego zdrowia

Rubryka ta stanowi swoiste podsumowanie postawionego na początku artykułu pytania „Ile kosztuje cię Twój nałóg?”. Zdrowie i życie to wartości absolutnie bezcenne i nie sposób ich przeliczyć na złotówki. Koszt palenia papierosów ponosisz z każdym wypalonym papierosem, narażając się na poważne schorzenia i zatruwając swój organizm. Czy naprawdę warto?

Jak widzisz, koszt palenia papierosów nie ogranicza się wyłącznie do drenowania naszego portfela. Warto zastanowić się, czy nasz nałóg nie jest barierą, nie pozwalającą dotrzeć do wymarzonego celu. Samochód? Trafiona inwestycja? Zakup mieszkania? Zrób sobie teoretyczne obliczenia i przekonaj się, ile Ty możesz zaoszczędzić wyłącznie dzięki rzuceniu palenia. Nie zwlekaj z tym i nie odkładaj tego na potem! Już teraz dowiedz się jak skutecznie rzucić palenie:

Już teraz zrób pierwszy krok w stronę zerwania z nałogiem! Rzuć palenie dzięki innowacyjnej metodzie 3 kroków! Przejdź do zakładki: Jak rzucić palenie? 3 kroki do skutecznego rzucenia palenia

Ranking środków wspomagających rzucenie palenia

jak rzucić palenie

Dodaj komentarz